Hyabell

HYABELL® - More than a promise!

Wypełniacze HYABELL® z lidokainą są produkowane przez niemiecką markę Adoderm, obecną na rynku medycyny estetycznej od 2005 roku.

HYABELL® to linia czterech wypełniaczy: Lips, Basic, Deep, Ultra, przeznaczonych do korekcji niedoskonałości w obrębie różnych obszarów twarzy. Doskonałe właściwości reologiczne produktów zapewniają uzyskanie naturalnych efektów oraz maksymalną satysfakcję pacjenta z zabiegu. HYABELL® oznacza także komfort pracy dla podającego preparat, gdyż spośród wielu dostępnych na rynku wypełniaczy wyróżnia go doskonała wstrzykiwalność. Seria wypełniaczy HYABELL® zapewnia bezpieczeństwo i skuteczność zastosowania. Wstępnie inkorporowana lidokaina (0,3%) zaczyna działać już podczas zastrzyku, zmniejszając odczucia bólowe towarzyszące zabiegowi.

HYABELL® to niemiecka jakość, poparta badaniami naukowymi oraz latami doświadczeń światowej klasy lekarzy zajmujących się medycyną estetyczną.


Porównanie profili uwalniania lidokainy

Zalety lidokainy

Lidokaina jest skutecznym miejscowym środkiem znieczulającym, który zmniejsza ból związany z iniekcjami śródskórnymi. Jest szybko uwalniana z wstrzykiwanego kwasu hialuronowego, a następnie metabolizowana. HYABELL® to przeznaczony do iniekcji, usieciowany kwas hialuronowy w postaci żelu zawierający 0,3% chlorowodorku lidokainy.

Wyniki testów uwalniania lidokainy pokazują, że we wszystkich produktach HYABELL® ponad 40% lidokainy zostało uwolnione po 1 godzinie, a ponad 80% po 4 godzinach. Po 72 godzinach można było stwierdzić całkowite uwolnienie lidokainy – jest to wartość podobna do innych wypełniaczy.


Podawanie preparatu igłą 27G TSK

Doskonała wstrzykiwalność

HYABELL® zapewnia komfort pacjentowi i lekarzowi dzięki łatwemu i delikatnemu wstrzykiwaniu preparatu. Siła wtłaczania wypełniaczy kwasu hialuronowego jest klinicznie istotna, ponieważ lekarz wstrzykuje preparat do miękkiej tkanki za pomocą cienkiej igły. Siła wtłaczania napełnionych strzykawek może być określona za pomocą urządzenia testowego zgodnie z DIN EN ISO 7886-1 (określenie siły wymaganej do poruszenia tłoku strzykawki).

Powyższy wykres pokazuje wyraźnie niską siłę i jednorodne wtłaczanie wypełniaczy HYABELL® w porównaniu do innych preparatów. Pomiary siły wtłaczania przeprowadzono za pomocą igły 27G.


Porównanie właściwości lepkosprężystych

Wysoka lepkosprężystość HYABELL®

Elastyczność i lepkość wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego są wprost proporcjonalne do ich zdolności liftingujących oraz powiększających tkanki miękkie.
Wypełniacze HYABELL® są zaprojektowane tak, by każdemu pacjentowi zaoferować spersonalizowane rezultaty dzięki preparatom o zróżnicowanych właściwościach lepkosprężystych.

Powyższy rysunek pokazuje właściwości reologiczne wypełniaczy HYABELL® w porównaniu z innymi wypełniaczami dostępnymi na rynku. Wypełniacze HYABELL® posiadają moduł sprężystości G' i moduł lepkości G'' z lepszym efektem wypełnienia oraz dłuższym czasem uwalniania w tkance miękkiej. Efekty zabiegu są natychmiast widoczne, naturalne i długotrwałe.